Wielka radość polskiej prawicy po porażce Niemiec na mundialu. "Myślałem, że prezesowi klaszczą"

Czterokrotni mistrzowie świata odpadli z mundialu w Katarze. Są tacy, których porażka Niemców bardzo ucieszyła. I wcale nie są to rywale czterokrotnych mistrzów świata. - Zastanawiałem się, co się tak w ławach prawicy cieszą. A oni się cieszyli, że Niemcom strzelono bramkę. Coś niesamowitego! - relacjonował w TOK FM poseł Dariusz Wieczorek. Podczas czwartkowych obrad błysnął też wiceminister Jacek Ozdoba, który złożył wniosek o przerwę, żeby "PO mogła obejrzeć mecz swojej reprezentacji".
Zobacz wideo

Piłkarska reprezentacja Polski zagra 1/8 Mistrzostw Świata w Katarze z Francją. Dla czterokrotnych mistrzów świata - Niemców - turniej już się skończył. Choć w ostatnim meczu w grupie pokonali Kostarykę 4:2, to odpadli z turnieju.

Mecze "niemieckiej" grupy rozgrywane były w czasie obrad Sejmu.

- Posiedzenie trwało do północy. Zastanawiałem się, co się tak w ławach prawicy cieszą. A oni się cieszyli, że Niemcom strzelono bramkę. Potem się cieszyli i klaskali. Nie wiedziałem z jakiego powodu. Myślałem, że może panu prezesowi czy Macierewiczowi klaszczą. Nie, cieszyli się z tego powodu, że Niemcy nie przeszły do drugiej rundy - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Dariusz Wieczorek. Poseł Nowej Lewicy podkreślił, że antyniemiecka fobia w środowisku PiS "jest straszna".

Wiceminister od Ziobry prosi o przerwę dla PO

Czwartkowy mecz reprezentacji Niemiec stał się też okazją do aktywności wiceministra środowiska Jacka Ozdoby. Polityk Solidarnej Polski złożył w tej sprawie wniosek formalny. Wieczorem poprosił o przerwę do godz. 22, żeby "Platforma Obywatelska mogła obejrzeć mecz swojej reprezentacji - niemieckiej, która w tej chwili gra. Abyście mogli tam odpowiednio kibicować".

Posłuchaj całej rozmowy Jacka Żakowskiego z Dariuszem Wieczorkiem:

TOK FM PREMIUM