Kaczyński: Kurski dotychczasowe propozycje potraktował jako trudne dla niego do przyjęcia

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że były prezes TVP Jacek Kurski potraktował dotychczasowe propozycje współpracy jako "trudne dla niego do przyjęcia". Stanowisko wicepremiera dla Kurskiego prezes PiS nazwał "bajką medialną".
Zobacz wideo

Na początku września Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. W jego miejsce powołała Mateusza Matyszkowicza. "Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania" - napisał wówczas Kurski na Twitterze.

Zaraz po ujawnieniu, że polityk Solidarnej Polski przestał być szefem TVP, pojawiły się spekulacje, iż  Kurski trafi do rządu. Ale do tej pory żadna posada dla niego się nie znalazła.

Jarosław Kurski o plany związane z Kurskim był pytany w Radiu Wrocław. Jak stwierdził miał "kilka pomysłów" dla Kurskiego. - Ale w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz. Dotychczasowe propozycje potraktował jako trudne dla niego do przyjęcia – powiedział prezes PiS.

Pytanie o to, czy Kurski chciał być wicepremierem, Kaczyński skwitował jako "bajkę medialną". - Chociaż miał propozycję rządową, ale uznał, że to nie jest dla niego sprawa interesująca – dodał Kaczyński.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM