Kolejne złe wieści dla Ziobry. Jego odejścia z rządu chce ponad połowa Polaków [SONDAŻ]

Odejścia Zbigniewa Ziobry z rządu chce niemal 59 proc. ankietowanych przez United Surveys. Przeciwnego zdania jest 29 proc. badanych - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM.
Zobacz wideo

Szczegółowe wyniki pokazują, że dymisji Zbigniewa Ziobry chcą głównie wyborcy opozycji, a innego zdania są wyborcy PiS.

Wśród tych, którzy w ostatnich wyborach głosowali na partię Jarosława Kaczyńskiego, 23 proc. chce wyjścia Solidarnej Polski z rządu; 65 proc. tego nie chce.

Wśród wyborców partii opozycyjnych ponad 80 proc. chciałoby rozpadu koalicji PiS z partią Ziobry.

W przyszłym tygodniu Sejm ma głosować wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry zgłoszone przez klub Koalicji Obywatelskiej.

Spór w Zjednoczonej Prawicy

Konflikt pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością i Solidarną Polską trwa już od dwóch lat. Partia Ziobry, jako główny hamulcowy w kwestii środków KPO, regularnie kieruje do premiera Mateusza Morawieckiego oskarżenia o prowadzenie złej polityki unijnej i energetycznej.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z zaostrzeniem konfliktu. Jego najnowszą odsłoną jest chociażby przyjęcie przez Sejm wniosku o odrzucenie w całości projektu noweli ustawy o notariacie, przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Za odrzuceniem projektu głosowało 220 posłów (w tym jeden poseł PiS - Maciej Małecki), przeciw było 214, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Czwartkowy sondaż dla "DGP" nie jest pierwszym sondażem niekorzystnym dla Zbigniewa Ziobry. Według badaniu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", blisko 66 proc. ankietowanych zgadza się z tezą, że odblokowanie KPO jest ważniejsze niż los koalicji PiS z Solidarną Polską.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM