Incydent przed konferencją Kaczyńskiego w Przysusze. Kołodziejczak: Wojna o wieś

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak poinformował na Twitterze, że przed spotkaniem z Jarosławem Kaczyńskim doszło do incydentu w Przysusze. "Policja przyszła do właścicieli sali" - napisał.
Zobacz wideo

"Wojna o wieś" - pod takim hasłem AgroUnia spotkała się w niedzielę w Przysusze na Mazowszu. W tym samym miejscu PiS Zgromadzenie Polskiej Wsi zorganizował także PiS.

Jak zwrócił uwagę Michał Kołodziejczak liter Agrounii to nie przypadek. "PiS stroi się w pawie pióra. Robią dziś pseudozgromadzenie polskiej wsi. AgroUnia będzie na bieżąco odpowiadać na kolejne kłamstwa, podsumujemy, co zrobili przez siedem lat dla rolnictwa i wsi. Też będziemy w Przysusze. Wojna o wieś -  napisał na Twitterze.

Jak dodał, przed zgromadzeniem PiS miało jednak dojść do incydentu. "Mieliśmy dziś wynajętą salę w Przysusze na sesje roboczą AgroUnii. Policja przyszła do właścicieli sali i wystraszeni wymówili nam ją. Policjanci zapewne zostali wysłani przez PiS-owców. Przewidzieliśmy taki scenariusz i już w piątek wynajęliśmy kolejne sale" - poinformował także Kołodziejczak.

Podczas zgromadzenia wypowiedzieli się czołowi politycy partii rządzącej, którzy nakreślili główne kierunki rozwoju rolnictwa. Padła m.in. propozycja zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego o 20 proc. w 2023 r. dla producentów trzody chlewnej czy np. dopłat do każdej rodziny pszczelej.

Przemawiał także lider PiS Jarosław Kaczyński. - PiS jest reprezentantem polskiej wsi; to, co proponujemy ją umocni, doprowadzi do jej rozwoju - przekonywał.

Kiedy na mównicy pojawił się Janusz Wojciechowski, unijny komisarz ds. rolnictwa lider AgroUnii nie wytrzymał i powiedział: "Nie da się tego oglądać. Wyrzuć ten telewizor. Tego nie da się oglądać".

W tym momencie jeden z działaczy chwycił za telewizor i wyrzucił go przez otwarte okno. Na sali rozległy się brawa.

- Dobrze, że ten telewizor wyleciał, bo nie mógłbym słuchać, jak kłamie. Trzeba podziękować panu, że oszczędził nam tych nerwów - podsumował Kołodziejczak.

TOK FM PREMIUM