PiS ma poniżej 30 proc. poparcia. Najnowszy sondaż pokazuje, jak wygląda układ sił

Gdyby wybory do parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając prawie 30 procent głosów, drugą siłą w Sejmie byłaby Koalicja Obywatelska, na którą głos chce oddać prawie 24 proc. pytanych - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.
Zobacz wideo

Według opublikowanego w czwartek sondażu IBRiS dla Radia ZET na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 29,6 procent wyborców. Na Koalicję Obywatelską głos chce oddać 23,7 procent pytanych.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę podium zamknęłaby Polska 2050 Szymona Hołowni, z poparciem wynoszącym 9,9 procent. Na Lewicę natomiast oddałoby głos 8,2 procent badanych Polaków. Do Sejmu dostałoby się również PSL-Koalicja Polska, które cieszy się poparciem 6,1 procent respondentów. Wynik Konfederacji to z kolei 5,5 procent.

Jak zaznaczono, coraz więcej jest wyborców, którzy nie zdecydowali, na kogo oddać głos - jest ich 17 procent.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono 19-20 grudnia br. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

KO depcze po piętach Zjednoczonej Prawicy

Z opublikowanego w środę sondażu wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 31,16 proc. poparcia, a Koalicja Obywatelska na 29,95 proc. Badanie przeprowadził Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu".

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM