Agata Gałuszka-Górska nie żyje. Zastępczyni Prokuratora Krajowego miała 49 lat

W środę zmarła Agata Gałuszka-Górska, zastępca Prokuratora Krajowego. "Była wspaniałym człowiekiem i profesjonalnym prokuratorem. Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci" - napisał prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

O śmierci prok. Gałuszki-Górskiej poinformował w środę na Twitterze szef MS Zbigniew Ziobro. "Z ogromnym bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Agaty Gałuszki-Górskiej, zastępcy Prokuratora Krajowego. Była wspaniałym człowiekiem i profesjonalnym prokuratorem. Odeszłaś tak nagle, za wcześnie, za szybko... Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci. Spoczywaj w Pokoju" - napisał prokurator generalny.

Informację o odejściu Gałuszki-Górskiej zamieściła także na swojej stronie internetowej Prokuratura Krajowa.

Jak czytamy na stronie PK, prokurator Agata Gałuszka-Górska pracowała w prokuraturze od kwietnia 1999 r. Od 2004 r do 2008 r. prowadziła i nadzorowała postępowania dotyczące przestępczości zorganizowanej w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie, a później w Prokuraturze Krajowej. Od września 2008 r. pracowała w Biurze Prezydialnym Prokuratury Krajowej, a od marca 2010 r. w Departamencie Organizacji Pracy, Wizytacji i Systemów Informatycznych Prokuratury w Prokuraturze Generalnej. Od lutego 2013 r. do marca 2016 r. pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Organizacji Pracy Prokuratury w Prokuraturze Generalnej, a od marca 2016 r. funkcję Zastępcy Prokuratora Krajowego.

"Pani Prokurator była wybitnym prokuratorem, posiadającym ogromne doświadczenie zawodowe i rozległą wiedzę, w szczególności w zakresie procedury karnej, prawa karnego materialnego i kryminalistyki. Panią Prokurator cechowała niezwykła pracowitość i bezgraniczne oddanie służbie prokuratorskiej. Ciążące na niej obowiązki służbowe wykonywała na najwyższym poziomie profesjonalizmu zawodowego. Posiadała także wyjątkowe zdolności organizowania pracy w kierowanych przez nią komórkach organizacyjnych. Jej droga zawodowa, sposób wykonywania obowiązków i stosunek do współpracowników stanowiły wzorzec postępowania dla innych prokuratorów" - podała Prokuratura Krajowa.

TOK FM PREMIUM