Będzie wymiana premiera jeszcze przed wyborami? Jest komentarz rzecznika rządu

Żadnej wymiany szefa rządu przed wyborami parlamentarnymi nie będzie. Musimy się skonsolidować jako obóz polityczny i realizować wszystkie zapowiedzi, które dotyczą ochrony Polaków - mówił w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz wideo

Rzecznik rządu o zmianę premiera został zapytany w RMF FM. - Żadnej wymiany szefa rządu przed wyborami parlamentarnymi nie będzie. Musimy się skonsolidować jako obóz polityczny i realizować wszystkie zapowiedzi, które dotyczą ochrony Polaków, a później przejść do kampanii wyborczej i pełnej ofensywy politycznej - odpowiedział.

Pytany był też, czy na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości znajdą się politycy Solidarnej Polski. - Tak, jeżeli sami będą tego chcieli, to się znajdą na listach PiS - powiedział.

Dopytywany czy jego zdaniem SP chce być nadal w koalicji, Müller powiedział: "My serdecznie zapraszamy Solidarną Polskę do kontynuowania projektu pod nazwą Zjednoczona Prawica, ale od nich samych też zależy taka decyzja". 

Rząd z coraz gorszymi notowaniami

Mateusz Morawiecki został premierem w grudniu 2017 roku. Po wygranych przez PiS wyborach w 2019 roku ponownie został szefem rządu.

Od miesięcy systematycznie spada zaufanie do rządu, którym kieruje Mateusz Morawiecki.Coraz więcej Polek i Polaków ocenia też, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS, na początku grudnia 21 proc. badanych uważało, że sytuacja w naszym kraju zmierza w dobrym kierunku, a 66 proc. było przeciwnego zdania.  "Tak duży odsetek niezadowolonych ostatni raz notowaliśmy w 2013 r." - zauważyli autorzy badania.

Według październikowego badania CBOS-u do zwolenników rządu Mateusza Morawieckiego zalicza się 26 proc. badanych, a do przeciwników - 47 proc. Tak złych notowań premier Morawiecki i jego ministrowie nie mieli nigdy.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM