Trzygodzinna narada u prezydenta Dudy. "Najważniejszym aspektem jest kwestia bezpieczeństwa RP"

Dla prezydenta Andrzeja Dudy najważniejszym aspektem jest kwestia bezpieczeństwa Rzeczypospolitej oraz zdolności posiadanych przez Siły Zbrojne RP - poinformował w poniedziałek szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera po spotkaniu prezydenta, premiera i ministrów w BBN.
Zobacz wideo

W poniedziałkowym - trwającym ok. trzech godzin - spotkaniu w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego uczestniczyli prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, szefowie Ministerstwa Obrony Narodowej, resortu spraw wewnętrznych i administracji, BBN-u oraz szefowie służb specjalnych.

Spotkanie poświęcone było omówieniu aktualnej sytuacji bezpieczeństwa oraz polityki sojuszniczej związanej z wojną na Ukrainie.

- W trakcie spotkania omówione zostały wszystkie przedsięwzięcia, które będą realizowane w najbliższym czasie w sposób planowy w zakresie polityki sojuszniczej, jak ćwiczenia lub spodziewana polityka RP wobec zbliżającego się w bieżącym roku szczytu NATO - powiedział w oświadczeniu dla dziennikarzy szef BBN-u Jacek Siewiera.

Jak dodał omawiane były także kwestie pomocy dla Ukrainy i wsparcia dla tego kraju. Siewiera podkreślił, że dla prezydenta "najważniejszym aspektem pozostaje kwestia bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i zdolności posiadanych przez Siły Zbrojne RP".

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM