Kto zostanie liderem opozycji? Dobre wieści dla byłego premiera [SONDAŻ]

Przewodniczącego PO Donalda Tuska jako lidera opozycji wskazało 28 proc. ankietowanych, z kolei prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego 10 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla prawicowego portalu wpolityce.pl.
Zobacz wideo

"W odpowiedzi na pytanie: Kto Pani/Pana zdaniem jest liderem opozycji politycznej w Polsce? - aż 28 proc. badanych wskazało na Donalda Tuska" - napisał w niedzielę prawicowy portal wpolityce.pl.

Z kolei w ocenie 10 proc., liderem jest Rafał Trzaskowski. "Donalda Tuska w roli lidera opozycji widzą przede wszystkim wyborcy Platformy; wskazało na niego aż 69 proc. badanych. Wynik Trzaskowskiego w tej grupie to 19 proc." - zaznaczyło wpolityce.pl.

"Trzecie miejsce - co jednak jest dużą niespodzianką - zajął (lider Konfederacji - PAP) Sławomir Mentzen, z 3 proc. wskazań" - zaznaczył portal.

Po 2 proc. wskazań w sondażu uzyskali drugi z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak i lider Polski2050 Szymon Hołownia. Natomiast po 1 proc. badanych wskazało na liderów PSL i Lewicy Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Włodzimierza Czarzastego.

"Aż 21 proc. badanych uznało, że opozycja nie ma lidera. Jeszcze więcej, bo 23 proc., wybrało odpowiedź: Trudno powiedzieć" - zrelacjonował portal. Z kolei 9 proc. wybrało odpowiedź: "żaden z wymienionych".

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI od 14 do 17 kwietnia br., na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1036 osób.

Posłuchaj podcastu:

TOK FM PREMIUM