Zjednoczona Prawica liderem najnowszego sondażu. Ale na tym dobre wiadomości dla obozu władzy się kończą

Największym poparciem cieszy się Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 31,8 proc. respondentów, a która straciła do ostatniego badania 0,9 proc. - wynika z opublikowanego w środę sondażu United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski.
Zobacz wideo

Z opublikowanego w środę sondażu przeprowadzonego przez United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że największym poparciem cieszy się wciąż Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby aż 31,8 proc. respondentów. Kolejna jest Koalicja Obywatelska, która ma poparcie na poziomie 26,6 proc. Podium zamyka Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) z wynikiem 14,1 proc.

Wirtualna Polska informuje także, że 10,1 proc. pytanych wybrałoby Konfederację, a Lewicę - 10 proc. Z kolei na AgroUnię zagłosowałoby tylko 1,2 proc. uprawionych. Niezdecydowanych było 6,2 proc. badanych. "W porównaniu do sondażu sprzed dwóch tygodni okazuje się, że Zjednoczona Prawica straciła 0,9 pkt. proc. poparcia. Po raz kolejny wzrost (o 2,1 pkt. proc.) zanotowała za to Koalicja Obywatelska, która w poprzednim sondażu cieszyła się 24,5 proc. poparcia" – czytamy.

Wyniki sondażu pokazały, że przy porozumieniu partii demokratycznej opozycji Zjednoczona Prawica - nawet ze wsparciem Konfederacji - ma małe szanse na rządzenie trzecią kadencję z rzędu.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 26-28 maja 2023 roku metod± CAWI & CATI 50/50 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.

TOK FM PREMIUM