Senator PiS o Donaldzie Tusku: "Polityk z twarzą hitlerowską". Będzie kara za skandaliczną wypowiedź?

Senator PiS-u Jacek Bogucki nazwał Donalda Tuska politykiem "z hitlerowską twarzą". Skandaliczna wypowiedź padła w programie TVP Białystok. Koalicja Obywatelska chce kary dla senatora Boguckiego.
Zobacz wideo

W programie TVP Białystok, który został wyemitowany w poniedziałek, senator PiS Jacek Bogucki - komentując marsz opozycji 4 czerwca - stwierdził, że Donald Tusk jest "politykiem bezwzględnym, politykiem takim z twarzą hitlerowską". - U niego nie ma litości - mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Na wypowiedź zareagował obecny w studiu poseł PO Krzysztof Truskolaski. - Mówienie o Donaldzie Tusku, że ma twarz hitlerowską, to jest po prostu skandal. Pan powinien natychmiast przeprosić pana Donalda Tuska i pół miliona Polaków, którzy wzięli udział w marszu 4 czerwca - powiedział. Polityk Platformy domagał się, żeby senator Bogucki przeprosił za swoje słowa. Jak relacjonuje białostocka "Gazeta Wyborcza", przeprosiny nie padły. Na zachowanie polityka PiS-u nie zareagował też prowadzący audycję Krzysztof Jezierski.

Truskolaski umieścił też fragment telewizyjnego występu senatora PiS-u na Twitterze. "Tak wygląda mowa nienawiści polityków PiS-u! Hańba!" - ocenił.

Senator Bogucki nie ograniczył się od obrażania Donalda Tuska. "Ruchy prodemokratyczne walczące o demokrację w Polsce (wymienił Martę Lempart) nazwał 'hołoelitą'. Wspominając o Lechu Wałęsie i przewodniczącym parlamentarnego klubu KO Borysie Budce, używał określenia 'takie indywidua'" - informuje "GW".

Będzie kara dla senatora PiS-u?

Senator Marcin Bosacki poinformował wieczorem, że w imieniu Klubu Koalicji Obywatelskiej skieruje we wtorek do Komisji etyki wniosek o ukaranie senatora Boguckiego.

"Nie dziwię się, że nerwy pisowcom puszczają, ale w Senacie zasada noblesse oblige powinna obowiązywać nawet tych w panice politycznej" - napisał Bosacki na Twitterze.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM