Majątek żony premiera. "Przez ręce Morawieckich przeszły nieruchomości warte 120 mln zł"

Najnowsze informacje o majątku małżeństwa Morawieckich. Z ustaleń Onetu wynika, że "przez ręce Morawieckich w ostatnich latach przeszły nieruchomości warte prawie 120 mln zł". "Przychód Iwony Morawieckiej z samej tylko sprzedaży kilku z nich przekroczył w ostatnich trzech latach 21 mln. Co najmniej jedną nieruchomość sprzedała cudzoziemcowi" - czytamy.
Zobacz wideo

Majątek małżeństwa Morawieckich od kilku lat jest pod lupą dziennikarzy. To jedyne źródło informacji, po tym, jak Morawiecki przepisał na żonę większość majątku. Dzięki temu w oświadczeniach majątkowych premiera nie ma śladu o stanie posiadania i transakcjach dokonywanych przez Iwonę Morawiecką

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu "Gazeta Wyborcza" poinformowała o zakupie przez Iwonę Morawiecką "działki pod Jastrzębią Górą, które mogły kosztować blisko 3 mln zł". Teraz nowe ustalenia w sprawie majątku żony premiera ujawnia Onet. "Widać wyraźnie, że żona premiera pozbywa się nieruchomości we Wrocławiu. Pozyskane w ten sposób pieniądze inwestuje w działki nad morzem" - czytamy. Dokonała też np. zakupu mieszkania w Warszawie.

Portal przedstawił listę i zdjęcia nieruchomości, których właścicielką jest Iwona Morawicka. Z ustaleń wynika, że przez ręce małżeństwa Morawieckich "w ostatnich latach przeszły nieruchomości warte prawie 120 mln zł. Chodzi o domy, mieszkania, lokale usługowe i działki, które Morawieccy — razem lub osobno — mają lub mieli i już sprzedali". Przychód Iwony Morawieckiej z samej tylko sprzedaży kilku nieruchomości miał przekroczyć w ciągu ostatnich trzech lat 21 mln. Onet poinformował, że jedno z wrocławskich mieszkań Iwona Morawiecka sprzedała cudzoziemcowi.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>