Stefan Niesiołowski uniewinniony. "Porażka Ziobry, Kaczyńskiego i Prokuratury Krajowej"

Stefan Niesiołowski został uniewinniony z zarzutów dotyczących korupcji. O wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi poinformował obrońca byłego posła - Ryszard Kalisz.
Zobacz wideo Karolina Lewicka: "Trwa propagandowa okupacja naszego kraju"

Jak poinformował Ryszard Kalisz w mediach społecznościowych, we wtorek Sąd Okręgowy w Łodzi "utrzymał w mocy wyrok Sadu Rejonowego z 20.06.2023. uniewinniający Stefana Niesiołowskiego". "Wyrok jest prawomocny. Wszystkie zarzuty okazały się nic niewarte. Porażka Ziobry, Jarosława Kaczyńskiego i Prokuratury Krajowej, która złożyła apelację" - napisał prawnik na portalu X (dawniej Twitter).

Na wyrok sądu błyskawicznie zareagowała prokuratura. Prokurator Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi poinformował, że po zapoznaniu się pisemnym uzasadnieniem wyroku rozważy skierowanie nadzwyczajnych środków zaskarżenia od wtorkowego wyroku. "W ocenie prokuratora zapadłe orzeczenie jest niesłuszne w świetle materiału dowodowego zgromadzonego w toku postępowania przygotowawczego" - przekazał w rozmowie z PAP Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Stefan Niesiołowski i zarzuty prokuratury

Stefan Niesiołowski usłyszał zarzuty o korupcję w 2019 roku. Wówczas Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi oskarżył byłego posła oraz dwóch biznesmenów o przestępstwa korupcyjne. Na podstawie podsłuchów, obserwacji i zeznań świadków, ustalono, że Niesiołowski miał przyjmować "korzyści osobiste w związku z pełnieniem funkcji publicznych". Zatrzymano osoby, które miały korumpować byłego Niesiołowskiego. Polityk PO zrzekł się immunitetu, który formalnie został mu uchylony 13 marca 2019 r.

Niesiołowski od początku sprawy zapewniał, że przyjmował łapówek. Odmówił składania wyjaśnień oraz odpowiedzi na pytania prokuratora. Łódzki sąd rejonowy w 2022 roku uniewinnił polityka. Wyrok za

W czerwcu 2022 r. Stefan Niesiołowski został uniewinniony przez Sąd Rejonowy w Łodzi. Mimo to prokuratura zaskarżyła wyrok.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Czy zamierzasz wziąć udział w jesiennych wyborach parlamentarnych?
Tak
91%
32329głosów
Nie
5%
1679głosów
Jeszcze nie wiem
4%
1464głosów