Piskorski czyści SD. "Posprzątaliśmy. Możemy teraz działać"

Odwołano przewodniczącego Rady Naczelnej SD i głównego oponenta Pawła Piskorskiego - Krzysztofa Góralczyka. Wymieniono też skład sądu partyjnego, który ma orzec, czy Piskorskiego należy wyrzucić z partii. - Posprzątaliśmy. Możemy teraz działać - powiedział przewodniczący SD.

Piskorski: Posprzątaliśmy. Możemy teraz działać | wideo W głosowaniu wzięło udział ok. 20 delegatów - ze 106 uprawnionych - i wniosek przeszedł jednomyślnie. Jego miejsce zajął Waldemar Prusak.

"Gazeta Wyborcza" donosiła, że kongres został zwołany w tajemnicy , żeby mogli na niego zjawić się tylko stronnicy Piskorskiego. Prócz tego Zarząd Główny SD, któremu przewodzi Piskorski, masowo zawiesił nieprzychylnych mu delegatów.

Piskorski twierdzi, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Dodaje, że jego obecne działania są spowodowane przez próbę puczu, którego dopuścili się starzy działacze.

Piskorski: W SD była próba puczu

Dziewiętnastu delegatów odwołało właśnie wszystkich członków sądu partyjnego. Na ich miejsce nominowano stronników Piskorskiego. Ten sam scenariusz miał miejsce w przypadku naczelnej komisji rewizyjnej. - Posprzątaliśmy. Możemy teraz działać - powiedział po wszystkim Piskorski.

Konflikt w SD

Byłym już członkom Rady Naczelnej Stronnictwa Demokratycznego nie podoba się działanie Piskorskiego. Oskarżają go o wodzowskie metody sprawowania władzy i chęć wyprzedania majątku partii poniżej jego wartości. Dlatego najpierw go zawiesili, a potem wnieśli do sądu partyjnego wniosek o wyrzucenie go z partii. Piskorski nie uznał tych decyzji. Bronił się, że chce tylko wyrwać Stronnictwo z letargu politycznego, a starzy działacze chcą zachować status quo.

Bogdan Lis - poseł SD przyciągnięty do partii przez Piskorskiego - twierdzi, że cały konflikt sprowadza się do nielegalnych działań przeciwników obecnego lidera. Jego zdaniem, chcieli wprowadzić zmiany w Stronnictwie, które są niezgodne ze statutem partii, a nawet konstytucją. Wszystko dla własnych korzyści.

Lis: Starzy działacze podjęli próbę wysadzenia w powietrze politycznego projektu | wideo

DOSTĘP PREMIUM