Minister Radziszewska zadba o równość na stadionach

Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania dostanie nowe poważne zadanie: zadba o równość na stadionach. - Będę przede wszystkim walczyć z zachowaniami rasistowskimi, antysemickimi i ksenofobicznymi podczas meczów piłkarskich - zapowiada.

Aby ułatwić jej to zadanie - jak się dowiedzieliśmy - pani minister wejdzie w skład Rady Bezpieczeństwa Imprez Masowych przy MSWiA i obejmie w niej funkcję wiceprzewodniczącej. Stanie się to najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Odpowiednie decyzje już są, nie ma jeszcze tylko podpisu szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji pod rozporządzeniem.

W jaki sposób Elżbieta Radziszewska chce zadbać o to, aby na stadionach panowała równość? - W konsultacjach jest już duży dwuletni program zatytułowany "Kibicowanie przez duże k", który skierowany jest przede wszystkim do młodych kibiców. I w tym programie będzie wiele elementów walki zachowaniami rasistowskimi i dyskryminującymi podczas meczów piłkarskich. Będę go niebawem wdrażać w życie - mówi pani minister w rozmowie z Gazeta.pl. Zapewnia też, że poradzi sobie z powierzonym zadaniem, bo jak twierdzi dla niej nie jest nowe. - Przyglądałam się i interweniowałam w sprawach zachowań rasistowskich czy ksenofobicznych już wielokrotnie - przypomina.

DOSTĘP PREMIUM