Kaczyński chce drugiej Bawarii w Polsce. Ale dlaczego Bawarii?

Mieliśmy być drugą Japonią, druga Irlandią, ale wciąż jesteśmy III RP. Może nie na długo. Jarosław Kaczyński zapowiada, że chce zbudować w Polsce drugą Bawarię.

- Jesteśmy zdecydowanie najnowocześniejszą partią w Polsce - chwalił się w wywiadzie dla Radia Kielce Jarosław Kaczyński. Dlatego więc PiS chce zbudować nowoczesną Polskę, ale nie taką w wydaniu PO i SLD.

- Nie jest nowoczesnością umacnianie w Polsce systemu, który przypomina pewne części Włoch. Bo to jest system anachroniczny. Postkomunizm jest anachroniczny. Nowocześni nie są też ci, którzy opowiadają różne rzeczy w języku amerykańskich filmów, w których co trzecie słowo to miłość - krytykuje Kaczyński, choć sam zapowiedzał kiedyś "politykę miłości".

Nie Włochy, ani Hollywood, to co? - Bawaria! - odpowiada prezes PiS-u. - Katolicki kraj, który był najbiedniejszy w zachodniej części Niemiec, a dzisiaj jest najbogatszy. To jest ten sukces, do którego się odwołujemy - mówi. Nie zapomniał jednak o żelaznym elektoracie partii: - Ale oni ze swojej tradycji nie zrezygnowali. I my też chcemy, żeby Polacy nie zrezygnowali ze swojego poczucia odrębności.

Posłuchaj wywiadu w Radu Kielce

TOK FM PREMIUM