B. wiceszef Samoobrony niezatapialny. Filipek doradzi Radiu dla Ciebie?

Krzysztof Filipek, który na jesieni próbował zostać doradcą zarządu Polskiego Radia, teraz znów aplikuje. Tym razem b. wiceszef Samoobrony zabiega o powierzenie mu funkcji doradcy prezesa "Radia Dla Ciebie" - regionalnej publicznej rozgłośni Warszawy i Mazowsza.

O ambicjach Krzysztofa Filipka, b. wiceszefa Samoobrony, szefa klubu parlamentarnego partii i sekretarza stanu w Kancelarii Premiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, we wrześniu pisała "Gazeta Wyborcza".

Czytaj: Filipek doradzi w Polskim Radiu?

Wtedy ten b. kierowca Andrzeja Leppera miał zostać doradcą nowego zarządu Polskiego Radia. A politycy PO ze Sławomirem Nitrasem na czele, przekonywali, że to dobry argument przeciwko wydawaniu pieniędzy na media publiczne.

- Rzeczywiście odbyliśmy jedną krótką rozmowę. Ale nie mówiliśmy o stanowisku kierowniczym - powiedział portalowi TVN24.pl p.o. prezesa rozgłośni Romuald Poliński.

Choć we wrześniu Filipek posady nie dostał, to z marzeń o radiu nie zrezygnował. Według TVN24.pl b. wiceszef Samoobrony bliski jest zdobycia podobnego stanowiska w "Radiu Dla Ciebie", mazowieckiej rozgłośni regionalnej radia publicznego. Co miałby tam robić? Oczywiście doradzać p.o. prezesa Romualdowi Polińskiemu.

- Odbyliśmy jedną krótką rozmowę. Żadne ostateczne decyzje jednak nie zapadły. Umówiliśmy się na kolejną rozmowę, na której mamy porozmawiać o zakresie jego obowiązków - potwierdził p.o. prezesa "Radia Dla Ciebie".

Czy Filipek ma szanse dostać tę posadę? Wygląda na to, że tak, bo Poliński to jego dawny znajomy z Samoobrony. Zanim został p.o. prezesa RDC, pełnił funkcję przewodniczącego rady politycznej tej partii. Z jej ramienia w latach 2006-2007 był też podsekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM