Brak zgody w koalicji ws. Trzech Króli. "Tak nigdy nie dogonimy Zachodu"

- Nie stać nas na to, żeby tworzyć następne dni wolne od pracy. Tak nigdy nie dogonimy Zachodu - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Stanisław Żelichowski z PSL. PO złożyła już w Sejmie projekt ustanowienia Święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy.

- Nigdy nie dogonimy Zachodu, jeżeli będziemy ciągle kombinowali, jakie jeszcze święto uczcić dniem wolnym od pracy - powiedział Żelichowski. I dodał: - W tej sprawie każdy poseł będzie głosował zgodnie z własnym sumieniem i pewnie klub się podzieli.

PSL: Nie stać nas na wolny dzień w święto Trzech Króli

Projekt PO

PO chce uhonorować święto Trzech Króli, ale tak by nie pociągnęło to za sobą skutków finansowych dla gospodarki. Dlatego jednocześnie chce wprowadzić zmiany do kodeksu pracy. Zgodnie z nimi, pracodawcy nie oddawaliby już pracownikowi dni wolnych w zamian za dni ustawowo wolne od pracy, które przypadłyby w sobotę.

- Nie chcemy straty czasu pracy, wiemy, że Polska jest krajem na dorobku. Chcemy uszanować najstarsze święto chrześcijańskie, ale też chcemy dać możliwość pracy Polakom. Więc - wolny dzień 6 stycznia, ale inne święta wypadające w sobotę nie będą oddawanymi dniami wolnymi - tłumaczył Grzegorz Schetyna. Czytaj więcej o projekcie>>

Czy święto trzech króli powinno być dniem wolnym od pracy?

DOSTĘP PREMIUM