Arłukowicz: Kempa prawie jak Janda. PO prawie jak UB

Bartosz Arłukowicz oburzył się sposobem, w jaki komisja hazardowa przesłuchała Beatę Kempę. - To podobne do ?Przesłuchania?, w którym główną rolę grała Krystyna Janda - powiedział w Radiu Zet.

Posłanka Kempa jak Krystyna Janda w "Przesłuchaniu"?

 

Bartosz Arłukowicz z SLD skrytykował działania posłów PO, którzy zasiadają w komisji hazardowej. - PO pokazuje Polakom, że odpowiedzialność za to, co robił Chlebowski, ponosi SLD, PiS, dziennikarze, media, CBA, Kamiński... Wszyscy, tylko nie Platforma Obywatelska - atakował.

Podkreślił też, jak bardzo współczuje Beacie Kempie, że musiała być przez nich przepytywana. Stwierdził, że jej przesłuchanie było podobnego do przesłuchań UB w czasach stalinowskich, przynajmniej tych pokazanych na filmach.

- Poszedłem sobie tak przez tę Salę Kolumnową i stanąłem na jej końcu. I miałem przerażający widok: siedziało trzech posłów PO i w sprawie swojej własnej afery przesłuchiwało poseł Kempę. Przez moment mi przeszło, że to było takie przesłuchanie podobne do "Przesłuchania", w którym główną rolę grała Krystyna Janda - mówił.

Był tak zażenowany zachowaniem jednego z posłów PO - Jarosława Urbaniaka - że aż wstydził się obok niego siedzieć. - Kiedy poseł Urbaniak, poseł logik, zaczął dochodzić wykształcenia pani poseł Kempy, ja po prostu nie wytrzymałem. Ja nie chciałem być z nim w tej kamerze. Po prostu wyszedłem zza tego stołu, bo ja się czułem zawstydzony - wyznał.

Nie pytali o hazard, ale o wykształcenie

Beata Kempa przesłuchiwana była we wtorek. Ze względu na to, że jako wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS opiniowała jedną z nowelizacji ustawy hazardowej. Jednak bardziej od tego interesowało posłów PO jej wykształcenie. Najbardziej dociekliwy był poseł Urbaniak, któremu - kolejnym pytaniem o jej wykształcenie - udało się wyprowadzić Kempę z równowagi. - Jakby pan się nie bawił komputerem, znałby pan tę odpowiedź, bo już padła - odpowiedziała mu zdenerwowana Kempa.

Zobacz relację z przesłuchania Kempy

DOSTĘP PREMIUM