Jeśli nie Tusk, to kto z PO ma startować w wyborach?

Donald Tusk waha się, czy wystartować w wyborach prezydenckich. PO więc zamówiła sondaż, który miał zbadać poparcie dla innych polityków tej partii. Najlepiej wypadł Radosław Sikorski, ale największe szanse na ewentualny start ma Bronisław Komorowski - donosi ?Gazeta Wyborcza?.

Ostatnie kłopoty PO i spadek notowań tej partii spowodował, że Donald Tusk zaczął się wahać w sprawie swojego startu w wyborach prezydenckich. Platforma zamówiła sondaż, żeby sprawdzić jacy inni politycy tej partii mieliby szansę w wyborach.

Najlepiej wypadł Radosław Sikorski, a za nim Bronisław Komorowski i Hanna Gronkiewicz-Waltz. Cała trójka miałaby szanse wygrać wybory. PO najpewniej wystawiłaby Bronisława Komorowskiego, gdyż prezydent Warszawy odmówiła startu, a Sikorski nie jest tak mocno związany z PO jak marszałek Sejmu.

Do przeciwników startu Tuska w wyborach należą m.in. Janusz Palikot i Michał Boni. Zwolennikiem jest natomiast Grzegorz Schetyna, który uważa, że prezydentura Donalda Tuska jest jednym z głównych celów PO.

Czytaj więcej na portalu Wyborcza.pl

DOSTĘP PREMIUM