Palikot: Choroba prezydenta postępuje w tempie geometrycznym

Wzywam Pana publicznie do nie wystawiania Lecha Kaczyńskiego jako kandydata w zbliżających się wyborach prezydenckich! Robię to z głębokim przekonaniem i na podstawie opinii wielu osób jakie widziały prezydenta w minionym tygodniu w czasie koncertu w Filharmonii Warszawskiej z okazji otwarcia roku Szopena. Wszyscy, którzy mieli okazję zobaczyć wówczas głowę państwa odnieśli wrażenie, że Lech Kaczyński jest poważnie chory - pisze Janusz Palikot na swoim blogu.

- Ta choroba postępuje w tempie geometrycznym i grozi poważnymi konsekwencjami dla Pańskiego brata- pisze Palikot. - Wiem jak trudna to decyzja! Osoba prezydenta odgrywa kluczową rolę w Pana planach politycznych i dobry wynik wyborczy jest poniekąd politycznym być albo nie być również dla Pana jak i dla całej formacji - dodaje wiceszef klubu PO.

- Tym niemniej żadne, nawet najbardziej znaczące konsekwencje, nie są w stanie usprawiedliwić sytuacji, kiedy zmusza się człowieka już niemłodego i chorego do takiego wysiłku. Choć zupełnie inaczej, radykalnie inaczej, oceniamy minione lata kadencji Lecha Kaczyńskiego, to jednak gotów jestem uznać, że Pański brat nie zasługuje na takie traktowanie. Proszę o zmianę swojego stanowiska. Prezydent potrzebuje spokoju i ciszy, bo tylko one mogą mu przynieść poprawę zdrowia - radzi poseł PO.

DOSTĘP PREMIUM