Polaczek: Polska Plus wystawi kandydatów w wyborach samorządowych

- Chcemy wystawić kandydatów do sejmików wojewódzkich, bo to ważny element kształtowania polityki. Liczymy na wsparcie ludzi, którzy poszukują dobrego przykładu uprawiania polityki i stawiają na wiedzę ludzi - ogłosił w ?Poranku Radia TOK FM? Jerzy Polaczek, prezes partii Polska Plus.

Czym Polska Plus będzie się różnić od pozostałych ugrupowań?

- Jesteśmy propozycją dla ludzi, dla których demokracja związana jest z wartościami, a nie zamienia się w bijatykę polityczną - przekonywał Polaczek.

Zdaniem prezesa Partii Plus głównym obszarem marnotrawstwa jest zaniedbania potencjału młodego pokolenia, zsuwanie na plan dalszy reformy finansów publicznych, reformy emerytalnej, itp.

- Ideowo nowa partia odwołuje się do dziedzictwa chrześcijańskiego Polski, do polityki prorodzinnej, jako elementu solidarności międzypokoleniowej - podkreślił Jerzy Polaczek.

Prezes Partii Plus nie chciał zdradzić nazwiska ewentualnego kandydata ugrupowania na prezydenta. Pytany, czy będzie nim Kazimierz Michał Ujazdowski, Polaczek powiedział, że decyzja zapadnie w najbliższym czasie.

Koło parlamentarne Polska Plus skupia byłych posłów Prawa i Sprawiedliwości, m.in. Ujazdowskiego, Sellina i Karasiewicza. Powstało pod koniec października ub.r. po tym, jak do koła poselskiego Polska XXI przystąpili Ludwik Dorn, Jacek Tomczak i Jan Filip Libicki. W ostatnią sobotę odbył się kongres założycielski nowej partii.

DOSTĘP PREMIUM