Kataryna na Twitterze: Skąd legenda świetnego szefa NIK? To człowiek-porażka

Blogerka Kataryna komentowała na Twitterze przebieg dzisiejszego przesłuchania Jacka Rostowskiego przed komisją hazardową. Ostro krytykuje styl prowadzenia obrad przez Mirosława Sekułę. - Co za żałosny człowiek - pisze.

Kataryna atakuje na Twitterze Sekułę za stronnicze prowadzenie obrad i "pomaganie" w zeznaniach Jackowi Rostowskiemu. - Świadkowie PO nie muszą przychodzić z pełnomocnikami, swojego mają za stołem - komentuje. Zauważa, że jednym ze sposobów na "ochronę" Rostowskiego jest uniemożliwienie innym członkom komisji na zadawanie mu niewygodnych pytań. - Sekuła jest niesamowity. Kempę pozwalał pytać o wykształcenie a Arłukowiczowi przeszkadza w pytaniach o fakty i aferę - pisze.

Jej zdaniem, nadużywa również prawa odbieraniu głosu. - Sekuła wyłączył Kempie mikrofon i bredzi o standardach przesłuchania. Po tym jak ją maglowali o jej wykształcenie. Co za żałosny człowiek - pisze. Całe przesłuchanie podsumowała wpisem: - To skąd jego legenda świetnego szefa NIK? Ja go poznaję w komisji i to człowiek-porażka.

Rostowski wyizolowany

Na swoim blogu Kataryna skomentowała przesłuchanie Jacka Kapicy. Z jego słów, jej zdaniem, wynika, że Jacek Rostowski był nieświadomy tego, że Kapica dostał polecenie od Michała Boniego, żeby przygotował nową wersję ustawy hazardowej. Dla niej jest to bardzo nieprawdopodobne. - To jest tak dziwne, że dużo bardziej racjonalne wydaje się wytłumaczenie, że obecna narracja to jakaś ściema - komentuje.

DOSTĘP PREMIUM