Zdrojewski: Spór o Camerimage nie jest konstruktywny

- Konflikty i podziały szanse tego projektu zmniejszają - przyznał Bogdan Zdrojewski w Poranku TOK FM. Minister kultury jest przekonany, że spór o Camerimage jest związany ze zbliżającym się referendum nad odwołaniem prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego.

Wczoraj wieczorem łódzcy radni po raz kolejny odrzucili poprawkę, dzięki której można by rozpocząć budowę Camerimage Łódź Center bez gwarancji ze strony Ministerstwa Kultury. - Odwołamy radę! - zapowiedział prezes Centrum Marek Żydowicz.

Takie podejście do łódzkiego projektu nie podoba się ministrowi kultury, który ma dofinansować projekt. - Zgodna praca przy projekcie szansę zwiększa. Konflikty i podziały te szanse zmniejszają - powiedział Radiu TOK FM Bogdan Zdrojewski.

''Konflikty zmniejszają szanse projektu''

Zdrojewski spotkał się już z obiema stronami sporu o Centrum Camerimage, ale podkreśla, że nie może dać gwarancji pieniędzy, póki nie ma napisanego projektu. Minister zapewnia, że jeśli projekt będzie dobrze przygotowany i będzie szansa jego realizacji w ciągu dwóch lat to "ma wielką szansę" na pieniądze od ministerstwa.

Polityka a kultura

- Łódź została opanowana przez spory niekonstruktywne - ocenia Zdrojewski, który przypomina, że jeszcze dwa lata temu była pełna zgoda "wszystkich świętych łódzkich" na projekt Strefa Sztuki.

''Spór w Łodzi nie jest konstruktywny''

Minister kultury zdaje sobie sprawę, że jest trochę racji w cały sporze, ale ubolewa, że strony nie potrafią się rozsądnie porozumieć. Dlaczego? - Są konflikty, które mają charakter niekonstruktywny. Wydaje mi się, że w tym konflikcie zaciążył fakt referendum nad odwołaniem prezydenta Łodzi - wyjaśnia Zdrojewski.

DOSTĘP PREMIUM