Wypych: "Gazeta Wyborcza" rozpoczęła kampanię wyborczą

Lech Kaczyński w drugiej turze przegrywa ze wszystkimi głównymi rywalami o fotel prezydenta - wynika z badania "Gazety Wyborczej". - Sondażami nie należy się ekscytować - komentuje Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta.

Lech Kaczyński ma tak wielki elektorat negatywny, że w drugiej turze przegrywa miażdżąco i z Donaldem Tuskiem, i z Andrzejem Olechowskim i z Jerzym Szmajdzińskim - wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego "Gazety Wyborczej".

Czy Lech Kaczyński ma szansę na ponowną prezydenturę?

- Sondaże trzeba czytać, sondaże trzeba szanować, ale sondażami nie należy się nadmiernie ekscytować - podkreśla prezydencki minister Paweł Wypych. - Jeżeli mamy do czynienia z poważnym ośrodkiem, który rozpoczął kampanię prezydencką, to z pewnością "Gazeta Wyborcza" zaczęła to robić - dodał.

Sondażami nie przejmuje się także Mariusz Błaszczak. - Jestem przekonany, że wybory wygra Lech Kaczyński. Proszę pamiętać, że sondaże się zmieniają - mówi w rozmowie z Gazeta.pl. Rzecznik klubu PiS przypomniał, że pięć lat temu faworytem sondażów był Donald Tusk, a wybory ostatecznie wygrał Lech Kaczyński. W wyborcze zwycięstwo urzędującego prezydenta wierzy także Marek Migalski .

Z kolei Grzegorz Schetyna jest przekonany, że wyborcy zniechęcili się do Lecha Kaczyńskiego. - [Sondaż] to brak kredytu zaufania dla prezydenta i czterech lat jego rządów - ocenia szef klubu PO, podkreślając jednak, że kampania wyborcza jeszcze się nie zaczęła.

TOK FM PREMIUM