Senyszyn: To już nie Trybunał Konstytucyjny, ale "prostytucyjny"

Joanna Senyszyn krytykuje Trybunał Konstytucyjny za brak decyzji ws. esbeckich emerytur. - To, że ta ustawa jest niekonstytucyjna, wie każdy prawnik - tłumaczy w TVN24. Komentuje również swój ewentualny występ w "Tańcu z Gwiazdami".

- To jest szokujące, bo wiadomo, że ta ustawa jest sprzeczna z konstytucją i umowami międzynarodowymi - tak europosłanka SLD Joanna Senyszyn komentuje brak decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. zmniejszenia emerytur byłym funkcjonariuszom SB.

- To, że ta ustawa jest niekonstytucyjna, wie każdy prawnik. Tam zastosowano wobec wszystkich pracowników, np. pielęgniarek szpitali MSWiA, przepis o charakterze restrykcyjnym - dowodzi. Jej zdaniem brak decyzji jest spowodowane zbytnim upolitycznieniem tego organu. - Od dawna nie stoją na straży konstytucji. Ja go nazwałam klerykalny, ale może lepsze byłoby określenie, że to jest "trybunał prostytucyjny" - atakuje.

Taniec z Gwiazdami pod znakiem zapytania

- Dostałam taką propozycję. Zastanawiam się - mówi o swoim udziale w programie "Taniec z Gwiazdami". Przyznaje, że jej koledzy z partii nagminnie namawiają ją do występu, ale ona chce samodzielnie podjąć decyzję. Dodaje, że ponoć jej partnerem ma być Rafał Maserak.

DOSTĘP PREMIUM