Kolejny sondaż miażdżący dla prezydenta Kaczyńskiego

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to prezydentem zostałby Donald Tusk - pisze "Rzeczpospolita". Według sondażu GfK Polonia, przeprowadzonego na zlecenie gazety, premier pokonałby w II turze obecnego prezydenta stosunkiem 53 do 27 procent.

Dziennik zastrzega jednocześnie, że Platforma nie musi wystawiać Tuska, aby wygrać wybory prezydenckie. Według sondażu, na który powołuje się gazeta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w ewentualnym pojedynku z Lechem Kaczyńskim do fotela prezydenckiego, mógłby liczyć na 46 procent poparcia. W tym starciu obecny prezydent otrzymałby 28 procent głosów. Z kolei Radosław Sikorski i Jerzy Buzek w pojedynku z Lechem Kaczyńskim mogliby liczyć na poparcie 47 procent badanych, Lech Kaczyński natomiast - na 27 procent. - pisze "Rzeczpospolita" .

Sondaż GfK Polonia przeprowadzono od 7 do 12 stycznia metodą wywiadów ankietowych na ogólnopolskiej próbie 989 osób.

Podobne wnioski płynęły z opublikowanego wczoraj przez Gazetę Wyborczą sondażu - wynika z niego, że urzędującego prezydenta pobiliby w II turze Andrzej Olechowski i Jerzy Szmajdziński. CZYTAJ WIĘCEJ

DOSTĘP PREMIUM