Żakowski: "Taniec z Gwiazdami" uwłacza godności? Senyszyn: Taniec jest cudowny

- Udział w "Tańcu z Gwiazdami" nie uwłacza godności polityka - oceniała w "Poranku Radia TOK FM" Joanna Senyszyn, która zastanawia się na udziałem w jesiennej edycji. Według eurodeputowanej SLD dzięki takim programom Polska się roztańczyła, a ludzie zrobili się pogodniejsi.

Zdaniem Joanny Senyszyn, udział w "Tańcu z Gwiazdami" pokazuje inne oblicze polityka. Eurodeputowana przypomniała, że chętnie występuje w krakowskim Teatrze Grotestka i bardzo sobie ceni te występy.

- Staram się zmieniać oblicza, nie robiłabym tego kosztem pracy w Europarlamencie. Jestem jednym z najbardziej pracowitych polskich europosłów. Przeszło moich kilkanaście poprawek, m.in. dotyczących przemocy wobec kobiet - przekonywała w "Poranku Radia TOK FM" Senyszyn.

Posłanka SLD nie zgadza się z opinią partyjnego kolegi Ryszarda Kalisza, że udział w "Tańcu z Gwiazdami" jest dla celebrytów, a nie polityków, a ci ostatni nie powinni konkurować z celebrytami. Według Kalisza, to uwłacza godności polityka.

- Zupełnie się z tym nie zgadzam. Ryszard Kalisz ma zawsze jakieś problemy z moimi wypowiedziami lub zamierzeniami. Taniec by mu bardzo dobrze zrobił, tak jak Kasi Figurze, która po programie schudła, uzyskała fantastyczna figurę. Może on też by schudł 50 kg - ripostuje Joanna Senyszyn i dodaje - Taniec to jest cudowna rzecz.

Eurodeputowana SLD dostała propozycję udziału w kolejnej edycji "Tańca z Gwiazdami", ale jak mówi wolałaby edycję jesienną. - Obawiam się, że teraz nie dałabym rady połączyć ćwiczeń z obradami Europarlamentu. - W Brukseli nie dałoby się poćwiczyć. To jest tak zaplanowane, że tutaj (w Polsce) są tancerze i tancerki, z którymi trzeba ćwiczyć. Mam wolny sierpień i wtedy mogłabym się przygotowywać - wyjaśniła Senyszyn.

Dobre zagranie Senyszyn

- Chęć wystąpienia Joanny Senyszyn w "Tańcu z gwiazdami" jest dobrym zagraniem z punktu widzenia marketingu politycznego - uważa politolog dr Wojciech Jabłoński. Według niego, pokazanie się w takim programie nie odbierze jej zwolenników, a z drugiej strony stanie się bardziej znana wyborcom.

Jabłoński nie jest też zdziwiony decyzją europosłanki SLD. - Ona jest gwiazdą. Nawet w mniejszym stopniu jest politykiem, niż celebrytką - dodaje politolog.

Czy występ w ''Tańcu z Gwiazdami'' skompromituje Senyszyn?

DOSTĘP PREMIUM