Klub Dorna chce odwołania Klicha. Za przetargi w MON [WIDEO]

Koło poselskie Polska Plus chce odwołania ministra obrony Bogdana Klicha. Ludwik Dorn tłumaczy, że ma wątpliwości w związku z zawartymi lub zawieranym właśnie transakcjami MON na dostawy sprzętu.

Dorn: Minister Klich do dymisji

- Zawarte bądź będą w trakcie zawierania transakcje na ponad miliard złotych rodzą podejrzenia z deklarowanym przez rząd zamiarem zwalczania korupcji - powiedział na konferencji Ludwik Dorn. Były poseł PiS, obecnie jeden z liderów partii Polska Plus sugeruje, że do nieprawidłowości mogło dojść m.in. przy okazji trzech przetargów.

- Naszym zdaniem uzasadnia to złożenie wniosku o wotum nieufności wobec szefa MON, Bogdana Klicha - przekonywał Dorn.

Chodzi o przeciągającą się procedurę przetargu na samoloty dla VIP-ów, samoloty M-28 Bryza oraz rakiety dla Nadbrzeżnego Dywizjony Rakietowego Marynarki Wojennej. Informacje, które wzbudziły wątpliwości Ludwika Dorna pochodzą z odpowiedzi na interpelację, którą skierował do ministra Jacka Cichockiego.

Były marszałek Sejmu zapowiedział, że będzie konsultował pomysł złożenia wniosku o wotum nieufności dla Klicha z partiami opozycyjnymi - sama Polska Plus nie ma wystarczającej liczby posłów, by złożyć wniosek.

DOSTĘP PREMIUM