Mucha na blogu krytykuje Fedak. "Nie wolno Pani tego zepsuć!"

Joanna Mucha propozycję Jolanty Fedak, by zmniejszyć składki do OFE na rzecz składek do ZUS, nazywa "bańką mydlaną", która w końcu pęknie. "Pani Minister, nie wolno Pani tego zepsuć!" - pisze na swoim blogu posłanka PO.

Minister pracy Jolanta Fedak proponuję zmniejszyć składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych z obecnych 7,3 proc. do 3 proc. Nie oznacza to, że Polacy będą płacili mniejsze składki. To, co minister pracy zabierze OFE przekaże do państwowego ZUS. Pomysł Fedak krytykują ekonomiści, minister Michał Boni, a także Joanna Mucha.

"Wybierając między pomysłem Pani Minister Fedak a dotychczasowymi rozwiązaniami wybieramy między naszą emeryturą - bańką mydlaną - fikcją zapisu księgowego zasysającego kolejne miliardy zadłużenia, a sakiewką emerytalną być może skromną, ale wypełnioną prawdziwymi złotymi" - uważa Mucha.

Posłanka PO przekonuje, że w 2030 r. dzisiejszy czterdziestolatkowie przekonają się, że "ich konta mają wartość jedynie wirtualnego zapisu księgowego", ponieważ już dawno zostały wypłacone emerytom z lat 2010, 2011 i kolejnych.

Czytaj więcej na blogu Joanny Muchy na Blox.pl

DOSTĘP PREMIUM