Kurski pozywa "Fakt" za "leniwego posła"

W związku z publikacją artykułu "Oto najbardziej leniwy poseł w Europie!" (...), który jest kolejną zorganizowaną nagonką ze strony tabloidu "Fakt - gazeta codzienna" (...), parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się wystąpić z powództwem o naruszenie dóbr osobistych - czytamy w oświadczeniu wysłanym do mediów.

Prawo i Sprawiedliwość Warszawa, 18.01.2010r.

Jacek Kurski pozywa Fakt

W związku z publikacją artykułu "Oto najbardziej leniwy poseł w Europie!" z dnia 18 stycznia 2010 r., który jest kolejną zorganizowaną nagonką ze strony tabloidu "Fakt - gazeta codzienna" przeciwko posłowi PiS do Parlamentu Europejskiego Jackowi Kurskiemu, parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się wystąpić z powództwem o naruszenie dóbr osobistych.

Dziennik "Fakt" po raz kolejny bezpardonowo zaatakował europosła PiS i dopuścił się kłamstw oraz manipulacji faktami na temat działalności posła. Jest absolutnym kłamstwem jakoby Jacek Kurski opuścił prawie połowę dni pracy w Brukseli i to pomimo tego, że świadomie zaniża sobie statystyki i prawie we wszystkie poniedziałki zamiast dietetycznie podpisywać listę w Brukseli lub Strasburgu pracuje w swoich biurach na terenie Warmińsko-Mazursko-Podlaskiego okręgu wyborczego lub w Gdańsku.

Również aktywność parlamentarna europosła Kurskiego na tle innych polskich parlamentarzystów należy do poprawnych. Od 14 lipca 2009 Kurski ma na koncie 5 interpelacji poselskich, 2 rezolucje parlamentarne, 3 wystapienia plenarne i 1 poprawkę legislacyjną oraz jest kontrsprawozdawcą do raportu SOLVIT na forum Komisji Rynku Wewnętrznego (IMCO).

Pozew przeciw Faktowi obejmie również powtórzone w innym artykule tego samego wydania Faktu kłamstwa jakoby Kurski miał nie płacić mandatów i zasłaniał się immunitetem. Bezczelność tabloidu Fakt polega na tym, że kłamstwa te powtarza dysponując od 2 miesięcy kopiami przyjętych i zapłaconych mandatów, które Kurski przesłał redakcji.

Jacek Kurski poinformował o krokach prawnych wobec dziennika Fakt Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS wyraził poparcie dla tej decyzji.

Biuro prasowe KP PiS

TOK FM PREMIUM