"Chlebowski będzie się pocił, choć jest zimno"

- Nikt nie zapomni tego spocenia jesienią - dziś będzie podobnie. Chlebowski będzie się pocił, choć jest zimno - tak o przesłuchaniu byłego szefa klubu PO mówił w Poranku Radia TOK FM Grzegorz Miecugow. Poseł Platformy - Jarosław Gowin - zapewniał, że zeznań Chlebowskiego nie boi się.

Co przyniesie najbardziej oczekiwane przesłuchanie przez komisję hazardową? Grzegorz Miecugow nie ma wątpliwości. - Chlebowski będzie się pocił, choć jest zimno. Nikt nie zapomni tego spocenia jesienią. Dziś będzie podobnie - mówił publicysta TVN24.

Cezarego Michalskiego bardziej niż twarz Chlebowskiego (spocona?) interesuje to, jaka twarz Donalda Tuska wyłoni się z zeznań byłego szefa klubu parlamentarnego PO. Publicystę związanego z "Krytyką polityczną" ciekawi też w jaki sposób ostatnie prace komisji hazardowej wpłyną na pozycję Platformy na scenie politycznej. - Czy uda się za pomocą tej komisji wypuścić powietrze z PO, co opłaca się nie tylko PiS ale też SLD? - pytał.

- Nie wiem co powie Chlebowski . Jest w tak trudnej sytuacji, tak bardzo obciąża go ta sprawa, że wyjście z twarzą jest niemożliwe - dodał Łukasz Lipiński z "Gazety Wyborczej".

Gowin nie boi się

Na zeznania Zbigniewa Chlebowskiego ze spokojem czekał Jarosław Gowin. - Uważam, że wszystko co najgorsze dla PO już się wydarzyło - mówił poseł PO. Dla polityka Platformy tymi najgorszymi dla jego partii momentami było ujawnienie "faktu nagannych etycznie zachowań niektórych naszych kolegów" i próba wyłączenia z prac komisji posłów Kempy i Wassermanna.

Gowin: To co najgorsze dla PO już się wydarzyło

- Być może na krótka metę to przesłuchanie i przesłuchanie Drzewieckiego przyniosą spadek notowań Platformy. Ale na dłuższą metę politykom nie wolno bać się prawdy, nawet jeżeli ta prawda jest niewygodna. Dużo bardziej szkodliwe byłoby tuszowanie prawdy - powiedział w Poranku Radia TOK FM.

Zeznania Zbigniewa Chlebowskiego transmitowane są na antenie Radia TOK FM.

TOK FM PREMIUM