Kwiatkowski o aferze hazardowej: "Poprosimy Kempę o informacje"

- Niewykluczone, że sygnały o działaniach CBA w sprawie hazardu, doszły do rządzących na długo przed rozmową premiera z Mariuszem Kamińskim - mówiła w weekend posłanka Beata Kempa. - Posłanka PiS będzie proszona o uszczegółowienie tych informacji - zapowiedział poranny gość Radia TOK FM minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

- Każdy z takich głosów traktujemy niezwykle poważnie - zapewniał minister Kwiatkowski w TOK FM. - Ta wypowiedź jest dosyć czytelna, bo mówi, że niewykluczone, że do ujawnienia sygnałów dotyczących działań CBA doszło dużo wcześniej - podkreślał.

Krzysztof Kwiatkowski chce to wyjaśnić. - W tym zakresie pani poseł Kempa będzie przez nas poproszona o uszczegółowienie informacji, bo ona może przekazać informacje cenne dla prokuratorów - tłumaczył minister sprawiedliwości. Jednocześnie zapewniał, że zajmujący się sprawą prokuratorzy sprowadzą to.

Zbigniew Chlebowski twierdzi, że afery hazardowej nie było. - Od tego jak zaklasyfikować zdarzenia związane z tą sprawą są prokuratorzy i to nie prokurator generalny, a prokuratorzy, którzy znają całą sprawę, na podstawie akt i to oni odpowiedzą na pytania jaki był charakter i okoliczności całego tego zdarzenia - mówił minister sprawiedliwości.

DOSTĘP PREMIUM