"Jestem ciekaw przesłuchania Sobiesiaka". Baczyński o komisji hazardowej

- Trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z politykami, którzy są obyci z tym całym mechanizmem politycznym, natomiast panowie biznesmeni mogą się zachować różnie - mówił w Poranku Radia TOK FM Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika "Polityka". - Jestem ciekaw, co powie Sobiesiak - mówi Baczyński.

- Baczyński nie jest zadowolony z pracy komisji hazardowej - Układa się to wyłącznie w ciąg poszlak i różne wersje, które mogą dowodzić do prawie dowolnych teorii w tej sprawie - tłumaczył.

Poza przesłuchaniem Sobiesiaka, Baczyński nie spodziewa się po komisji dramatycznych zwrotów akcji. - Ja się niewiele spodziewam, choć jednego przesłuchania jestem ciekawy i to nie osoby politycznej, tylko biznesmena Sobiesiaka - mówił Baczyński. - Biznesmeni mogą powiedzieć rzeczy, które mogą mieć wpływ na przebieg pracy tej komisji - dodał.

A przesłuchanie Tuska? - Premier będzie dobrze przygotowaną osobą, zresztą świetnie sobie daje radę w różnych wystąpieniach publicznych, niezależnie od tego, że wydaje się, że Tuska dosyć ciężko jest w tę sprawę wciągnąć, nawet w ten wątek przeciekowy - mówił Baczyński.

DOSTĘP PREMIUM