Podziekujpremierowi.pl - bunt internautów przeciwko planom rządu

Podziękujpremierowi.pl - to jedna ze stron przeciwników rządowego projektu ustawy ws. internetu. Można na niej "podziękować premierowi" za zmiany, które, według założycieli strony, mają wprowadzić cenzurę w sieci. To nie jedyny protest w tej sprawie.

Internauci buntują się przeciwko ustawie hazardowej, w której zawarte są również nowe przepisy dotyczące stron internetowych. Zdaniem założycieli portalu Podziekujpremierowi.pl , może to być początek cenzury internetu w Polsce. Urzędnicy uzyskają bowiem prawo do wpisywania stron internetowych do Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych.

- Zaproponowana przez rząd ustawa wprowadza rejestr stron blokowanych na polecenie urzędników, którzy jak wiadomo są w Polsce ekspertami od nowoczesnych technologii, prawa i moralności (każdy z nich! dzięki temu mamy najsprawniejszą administrację na świecie) - w końcu będziemy bezpieczni i wolni od pokus! - piszą ironicznie.

Na stronie podane są linki do facebookowej strony kancelarii premiera, gdzie można "podziękować" Donaldowi Tuskowi za zmiany. Można również zrobić to telefonicznie, gdyż na witrynie widnieją również numery telefonów do rzecznika kancelarii.

Nie tylko twórcy strony protestują przeciwko zamierzeniom rządu. W sobotę miała miejsce manifestacja Partii Piratów i innych organizacji sprzeciwiającym się działaniom gabinetu Donalda Tuska. Głos w sprawie ustawy zabrali również eksperci - Proponowane w ciągu ostatnich kilku tygodni nowe zmiany legislacyjne w sferze teleinformatyki budzą niepokój i żywą dyskusję w naszych organizacjach - napisali szefowie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Fundacji Nowoczesna Polska.

Rząd zapewnia, że zmiany nie ograniczą wolności w internecie. Zwłaszcza że z większości kontrowersyjnych zapisów zrezygnowano już w grudniu .

DOSTĘP PREMIUM