Policjanci chcą uchylenia immunitetów dwóm posłom

Policja chce uchylenia immunitetów posłom PSL Eugeniuszowi Kłopotkowi i PiS Wojciechowi Kossakowskiemu - dowiedziało się Radio ZET. Obaj parlamentarzyści jechali za szybko i zdjęcia zrobił im fotoradar.

Wniosek w sprawie posła PSL Komenda Główna Policji wysłała w ostatnich dniach do Prokuratora Krajowego. Posła Eugeniusza Kłopotka złapał w ubiegłym roku fotoradar. - Pierwsze słyszę, że przekroczyłem gdzieś dozwoloną prędkość. Jeszcze się nie zdarzyło, aby z tego tytułu uchylono posłowi immunitet - powiedział Radiu ZET Kłopotek.

Wniosek w sprawie posła PiS Wojciecha Kossakowskiego został podpisany przez Prokuratora Krajowego Edwarda Zalewskiego już 19 stycznia i przesłano go do Sejmu.

Co ciekawe, Kossakowski zasiada w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, która opiniuje wnioski o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posłów. - Przyzwoitość nakazuje, żeby poseł sam złożył immunitet albo wyłączył się z prac komisji, kiedy będziemy procedowali wniosek w jego sprawie - mówi Radiu ZET szef komisji Jerzy Budnik. Poseł Budnik dodaje - Nie pamiętam, żeby do Sejmu wpływały wnioski o ukaranie posłów za przekroczenie prędkości -.

Policja w przypadku złapania na przekroczeniu prędkości posła, jeśli go rozpozna albo ten sam oświadczy, że jest posłem, jest bezradna. Do tej pory kierowała tylko informację do marszałka Sejmu.

DOSTĘP PREMIUM