Doda nie jest pod wrażeniem prezydenta, lubi Joannę Senyszyn

- Nie analizuję, czy całując jedną czy drugą osobę, zrobię dobrze czy źle. Jestem artystką i jestem ponad podziałami - tak Dorota "Doda" Rabczewska skomentowała poruszenie, jakie wywołała swoim spotkaniem z Lechem Kaczyńskim na Balu Dziennikarzy. Gwiazdka ujawniła też w programie "Teraz my", że w ogóle nie interesuje się polityką, żaden polityk jej nie imponuje, a pod wrażeniem jest jedynie samej siebie oraz... - Rodziców, którzy spłodzili taką wspaniałą córkę.

W sobotę 16 stycznia Doda wzięła udział w Balu Dziennikarzy, na którym pojawił się także Lech Kaczyński z żoną. Fotografowie uwiecznili moment, w którym Rabczewska całuje prezydenta i radośnie się z nim wita. Zdjęcia komentowali politolodzy, którzy nie zaprzeczali, że sympatia Dody może poprawić słabe notowania prezydenta. Niektórzy politycy szli dalej. Zdaniem Aleksandra Szczygły, Doda ucałowała prezydenta, bo "zawsze trzyma ze zwycięzcą", co miałoby oznaczać, że Lech Kaczyński wygra wybory.

Czy Doda przejęła się komentarzami? Oczywiście, że nie. - Wszystko, co robię, jest komentowane - powiedziała w "Teraz my". - Ja się w ogóle nie interesuję polityką i mam nadzieję, że nie będę musiała się nią interesować - dodała.

"Cholera wie, na kogo zagłosuję"

Prowadzący przypomnieli swój program sprzed ponad dwóch lat, gdy zaprosili piosenkarkę do studia razem z Donaldem Tuskiem, a ta zaśpiewała do nowego wtedy premiera jedną ze swoich piosenek. Przed wyborami w 2007 roku Doda zadeklarowała też, że zagłosuje na Platformę, bo ma dość inwigilacji.

Czy teraz powtórzyłaby tę deklarację? - Moje poglądy są zmienne, jak i kobieta zmienną jest. W tym roku mogę myśleć inaczej. (...) Ciężko mi się zdecydować na cokolwiek, więc cholera wie, na kogo będę głosować tym razem - stwierdziła.

Czy nadal jest pod wrażeniem Donalda Tuska, który - co powiedziała dwa lata temu - "oczarował całą Polskę", tak samo jak ona? - Pod wrażeniem jestem przede wszystkim samej siebie - padła odpowiedź.

Gwiazdka powiedziała też, że nie wzięłaby udziału w kampanii żadnego polityka. - Nie, ja się na ten moment nie utożsamiam z żadną kampanią. Tym bardziej, że wiem, jaką mam siłę rażenia. Zobaczcie, co się stało, gdy wykonałam grzeczny, symboliczny gest. Wiem, ilu mam fanów: to miliony młodzieży, które ślepo śledzą każdy mój gest. Dlatego czuję dużą odpowiedzialność i presję - stwierdziła.

Przez całą rozmowę podkreślała, że polityką się nie interesuje, przyznała jednak, że wśród rządzących powinno być więcej kobiet. - Tak, skoro jesteśmy ogólnie przyjętą szyją, która kręci głową - wyjaśniła.

"Jacek Kurski? Nie wiem, kto to jest"

Prowadzący zrobili jej też krótki test: pokazali zdjęcia znanym polityków i spytali Dodę, co o nich wie. Wyszło, że mówiła prawdę: rzeczywiście nie interesuje się życiem politycznym kraju i słabo się w nim orientuje. Wśród polityków, których kojarzy, znalazł się Wojciech Olejniczak. Gwiazdka pamięta go z sesji dla tygodnika "Wprost", na okładce którego wystąpił z obnażoną klatką piersiową. Wrażenia Dody? - Dywan na klacie jakoś słabo mnie kręci.

Na ekranie pojawiały się zdjęcia kolejnych polityków. Janusz Palikot. Doda: - Kojarzę go z "Rozmów w tłoku". - Jacek Kurski. - Nie wiem, kto to jest. - Joanna Senyszyn. - Joanna Senyszyn? Lubię Joannę Senyszyn. Podobają mi się jej wywiady i anegdotki. Jest bardzo inteligentną i wesołą kobietą.

Dziennikarze próbowali nawiązać z Dodą poważną rozmowę. Powiedzieli, że gdyby chciała, mogłaby dostać się do Sejmu, a nawet - zostać ministrem. Czy bierze pani pod uwagę wejście do polityki? - pytali. - Dostałam się na pierwszy rok psychologii klinicznej. Niestety, nie skończyłam tych studiów, bo się zakochałam. Rzeczywiście miałam od dziecka parcie na to, żeby otaczać się świrami - padła odpowiedź.

DOSTĘP PREMIUM