Wybory 2010: kto na prezydenta? Tusk, długo, długo nic. I Kaczyński

"Rzeczpospolita" pisze, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w miniony weekend, na Donalda Tuska głosowałoby 31 procent Polaków. Z sondażu, przeprowadzonego na zlecenie gazety przez GfK Polonia, wynika, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni grono jego zwolenników zwiększyło się o 4 punkty procentowe.

Spadło natomiast poparcie dla Lecha Kaczyńskiego - według sondażu, na obecnego prezydenta zagłosowałoby 14 procent ankietowanych. Andrzej Olechowski od początku stycznia stracił 3 punkty procentowe. Według "Rzeczpospolitej" również poparcie Jerzego Szmajdzińskiego spadło z 7 procent na początku stycznia do 4 procent. W poparciu dla partii politycznych niewiele się zmieniło od początku stycznia.

Na PO chce dziś głosować 48 procent badanych, PiS popiera 28 procent, a PSL cieszy się sympatią 6 procent ankietowanych. Poparcie dla SLD spadło z 12 do 8 procent. Czytaj sondaż "GW"

Ankietowe badanie poparcia dla partii i kandydatów na prezydenta zrealizowała GfK Polonia w dniach 21- 25 stycznia wśród 983 dorosłych Polaków. Cały sondaż publikuje "Rzeczpospolita"

DOSTĘP PREMIUM