Paweł Wypych: "Decyzja Tuska nie ma żadnego wpływu na prezydenta Kaczyńskiego"

- Pan prezydent od wielu tygodni zapowiada, że swoją decyzję przedstawi na wiosnę tego roku - mówił w Poranku Radia TOK FM Paweł Wypych, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta. - Kandydowanie bądź niekandydowanie Donalda Tuska na tę decyzję nie miałoby wpływu - dodał.

Wypych: Decyzję podejmie prezydent

- To będzie autonomiczna, osobista decyzja Lecha Kaczyńskiego i myślę, że pan prezydent będzie sam chciał ja przedstawić obywatelom - mówił poranny gość TOK FM. Co z sondażami, które nie dają Lechowi Kaczyńskiemu szans? - Media muszą z czegoś żyć, sondaże trzeba czytać i szanować, ale tak naprawdę jest jeden sondaż prawdziwy, to jest ten dzień kiedy idziemy do urn wyborczych i oddajemy swój głos - odpowiadał Wypych.

Zdaniem Wypycha nie należy zbytnio przejmować się dzisiejszymi sondażami, które pokazują, że niekandydowanie Donalda Tuska radykalnie zwiększyło szanse Andrzeja Olechowskiego i właściwie zrównało je z szansami Lecha Kaczyńskiego. - Skuteczny proces ograniczania szans Olechowskiego poprzez całkowite pozbawianie go największego wsparcia i logistycznego i finansowego, jakim był Paweł Piskorski, zdecydowanie utrudniło jego sytuację - tłumaczył. - Decyzja pana premiera w ogóle stawia nowe wyzwania przed wszystkimi, którzy w ogóle myślą o kandydowaniu, a także przed tymi, którzy już swoje kandydatury zgłosili - dodał prezydencki minister.

- Będziemy mieli teraz trzy miesiące takiego korowodu kandydatów PO i codziennie gazety będą pytały kto, każdy news będzie ważny - mówił Paweł Wypych o skutkach decyzji premiera. - To będzie skutecznie odwracało uwagę obywateli od tego co dzisiaj jest naprawdę problemem Polski. Jestem bardzo ciekawy tych zapowiedzi pana premiera z dnia dzisiejszego, zapowiedzi dotyczących przedstawienia propozycji reform na następne dwa lata - dodał.

Dziś od godz. 11:00 na antenie Radia TOK FM - transmisja prezentacji Donalda Tuska "Plan rozwoju i konsolidacji finansów 2010 - 2011".

TOK FM PREMIUM