Pitera w TOK FM: Wolę Komorowskiego niż Sikorskiego. Bo jest starszy

Jeśli nie Tusk to kto? Według Julii Pitery w Platformie jest dwóch mocnych kandydatów do startu w wyborach prezydenckich - Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski. Pani minister wskazuje marszałka Sejmu. Na jej decyzje wpływa między innymi...wiek obu polityków.

Według Pitery o tym, kto zasiądzie w Pałacu Prezydenckim powinien decydować między innymi wiek. Dlatego sekretarz stanu wybiera Komorowskiego. - Moim zdaniem Sikorski jest niezłym ministrem spraw zagranicznych i jest człowiekiem relatywnie młodym. Nie wiem, czy wytrzymał by nerwowo nacisk splendoru. Komorowski jest bardziej doświadczony w polityce. Ma opinię człowieka stonowanego, zrównoważonego. No i jest starszy od Sikorskiego o ponad 10 lat - argumentowała w Poranku Radia TOK FM.

Pitera: Na placu boju został Komorowski i Sikorski

Żona z Ameryki nie zaszkodzi

Wybór Radosława Sikorskiego na kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich może być próbą dla tolerancji Polaków. Ale zdaniem Julii Pitery to, przyszła pierwsza dama pochodzi z Ameryki, nie ma znaczenia dla wyborców. - Uważam, że wbrew temu co mówimy Polacy są bardzo tolerancyjni. Jak tłumaczyła minister świadczą o tym sondaże, które pokazują że Sikorski cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieliśmy też - jak przypomniała - premiera, który nie był katolikiem. - Umówmy się Jerzemu Buzkowi fakt bycia protestantem w niczym nie przeszkodził i nie przeszkadza - podkreśliła Julia Pitera.

''Komorowski byłby niezłym kandydatem''

Przypomnijmy, żoną Radosława Sikorskiego jest znana amerykańska dziennikarka Anne Applebaum, autorka m.in. słynnej książki pt. "Gułag", z która otrzymała Nagrodę Pulitzera.

Czy Radosław Sikorski jest za młody by kandydować na prezydenta?

DOSTĘP PREMIUM