Tusk to "cherlawy amator kręconych lodów". Obraźliwy artykuł na stronie PiS

- Sprawdzamy, kto to zrobił - mówi nam Mariusz Błaszczak z PiS. Na stronie jego partii pojawił się zaskakujący artykuł nt. rezygnacji Donalda Tuska ze startu w wyborach prezydenckich. Dostało się nie tylko jemu, "cherlawemu amatorowi kręconych lodów", ale i "sprzedajnym mediom" oraz... Danielowi Olbrychskiemu.

O notce, która przez kilkanaście minut była zamieszczona na stronie PiS, napisał Onet.pl. Na stronie portalu zamieszczono screen ze strony Prawa i Sprawiedliwości .

Autor wpisu podejrzewa, że Donald Tusk jednak będzie kandydował w wyborach prezydenckich. - W dogodnym momencie powie: a kuku! Chcę zamieszkać w pałacu - czytamy. Uważa tak, bo, według niego, politycy PO wielokrotnie nie dotrzymywali swoich obietnic.

Dalej autor rozkręca się i atakuje Tuska oraz jego "sojuszników". - Tusk jest uzbrojony w służby specjalne, ma większość w Sejmie, aparat rządowy i sprzedajne media, w większości terytorialnie tylko polskie - pisze. - Media ochoczo zatrudniają się u Tuska jako dodatkowa siła policyjna używana do pacyfikowania opozycji. No i rzetelnie pałują ją od dwóch lat. A kasiora od wdzięcznych agend rządowych płynie - dodaje.

Po mediach dostało się artystom. Dowiadujemy się więc, że Daniel Olbrychski za wszelką cenę szuka poklasku i myśli, że wciąż w Polsce rządzi PiS, a jakiś tajemniczy artysta, "który uważa się za muzyka", "bredzi". Być może chodzi o Wojciecha Waglewskiego lidera zespołu Voo Voo, który niedawno skrytykował razem z Olbrychskim PiS.

Na koniec wpisu autor powrócił do Tuska. Porównał go z założycielami PiS-u: Kaczyńscy to wojownicy, a Tusk to "cherlawy amator kręconych lodów".

Mariusz Błaszczak, rzecznik klubu parlamentarnego PiS, przyznał zażenowany, że taki wpis nie powinien pojawić się na stronie partii. - Sprawdzamy, kto to zrobił - zapewnił.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM