Cimoszewicz: Nie wystartuję. Jestem politycznym singlem

Włodzimierz Cimoszewicz zapowiedział, że nie zamierza kandydować na prezydenta. W rozmowie z Polskim Radiem Białystok dodał, że jego stanowiska nie zmieni ewentualna propozycja Platformy Obywatelskiej złożona mu w tej sprawie, której - jak powiedział - wcale się nie spodziewa.

Zdaniem Cimoszewicza bardziej prawdopodobne jest wystawienie przez PO w wyborach prezydenckich osoby z własnego grona. - Jestem politycznym singlem. Dla takich ludzi w kampanii wyborczej miejsca nie ma - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz. Były premier, a obecnie niezależny senator pozytywnie skomentował wczorajszą decyzję premiera Donalda Tuska o rezygnacji ze startu w wyborach. - Wykonywanie trudnych zadań lepiej wychodzi w rządzie - uważa Włodzimierz Cimoszewicz. Zwrócił też uwagę, że doświadczenia lewicy pokazują, że odejście lidera - w tym wypadku Aleksandra Kwaśniewskiego - do Pałacu Prezydenckiego, powodują problemy na zapleczu politycznym.

Włodzimierz Cimoszewicz krytycznie ocenia prezydenturę Lecha Kaczyńskiego. - Nadal będę się starał aby kto inny wygrał w wyborach ale nie będę kandydował na stanowisko prezydenta - powiedział senator.

Jego zdaniem PO ma dwóch dobrych kandydatów na stanowisko prezydenta: marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego oraz szefa MSZ Radosława Sikorskiego. - Obaj mają doświadczenie jako byli szefowie MON a przecież sprawy bezpieczeństwa państwa to ważne kompetencje prezydenta - zwrócił uwagę Włodzimierz Cimoszewicz. Podkreślił, że minister Sikorski ma jeszcze dodatkowo doświadczenia dotyczące polityki międzynarodowej.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM