Restrukturyzacja rządu: Klich, Grabarczyk i Fedak odejdą?

PRZEGLĄD PRASY. Szykują się przetasowania w rządzie. Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", na wiosnę ze stanowiskiem pożegna się szef MON Bogdan Klich i minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Czarne chmury zbierają się nad minister pracy Jolantą Fedak.

Rzecznik rządu Paweł Graś przekonuje, że na razie nie zapadły jeszcze żadne decyzje. Według gazety jednak pewne dymisje są przesądzone.

Rozmówcy dziennika twierdzą, że premier poprosi co najmniej dwóch ministrów o start w wyborach samorządowych. Bogdan Klich miałby ubiegać się o fotel prezydenta Krakowa, Cezary Grabarczyk o podobne stanowisko w Łodzi. "Co do Klicha to już jest postanowione. Decyzja w sprawie Czarka jeszcze nie do końca" - mówi gazecie źrodło z otoczenia szefa rządu.

Osoby z otoczenia premiera sugerują w gazecie, że Donald Tusk ma ochotę jeszcze odwołać ministra pracy. Jolanta Fedak coraz częściej bowiem publicznie wygłasza inne zdanie niż rząd. Ale na straży stanowiska dla Fedak stoi PSL. Jej dymisja oznaczałaby otwartą wojnę w koalicji, a, jak twierdzą politycy PO, nikt tego nie chce. Zwłaszcza, że atmosfera między koalicjantami i tak jest mocno napięta.

DOSTĘP PREMIUM