"Myśleć głową, nie jajnikami". Palikot: nie sądzę, żeby ten pan znalazł miejsce na liście PO

Tacy ludzie jak radny Adamus nie powinni funkcjonować w Platformie i powtarzać takich głupstw - tak poseł Janusz Palikot skomentował homofobiczne i seksistowskie wypowiedzi radnego Platformy z Tomaszowa Mazowieckiego

Tadeusz Adamus napisał o lokalnej dziennikarce , że "jako mniejszość seksualna nie ma najmniejszych szans, aby zostać kiedykolwiek radną" i powinna myśleć "głową, nie jajnikami". - Takie wypowiedzi są karygodne i niedopuszczalne - mówił w "Komentarzach" radia TOK FM Palikot. Poseł zapowiada, że zwróci się do szefa struktur mazowieckich Platformy z prośbą o interwencję. - Zbliżają się wybory samorządowe, będą tworzone nowe listy. Nie sądzę, aby osoba tak się wypowiadająca mogła liczyć na miejsce na naszej liście Platformy.

Krzysztof Śmieszek z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego twierdzi jednak, że Platformie łatwo zareagować, bo głupstwo palnął szeregowy lokalny działacz. - Słyszałem, że pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania Elżbieta Radziszewska wystosowała pismo do radnego - mówił w TOK FM. - Chciałbym zapytać, gdzie była, gdy marszałek Stefan Niesiołowski obrażał gejów i lesbijki? Gdzie była, gdy marszałek Komorowski, wypowiadając się na temat kobiet służących w duńskiej marynarce wojennej, nazwał je kaszalotami?

DOSTĘP PREMIUM