Lech Kaczyński rozpoczyna kampanię wyborczą? Rusza w Polskę

Choć na decyzję Lecha Kaczyńskiego o starcie w tegorocznych wyborach prezydenckich musimy jeszcze poczekać, głowa państwa rusza w objazd po Polsce. Jutro będzie gościł w Katowicach, a w planach są kolejne miasta. Czy to oznacza, że rozpoczyna nieoficjalną kampanię wyborczą?

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak zaprzecza i jak dodaje, prezydent nie może cały czas spędzać w Warszawie. - Nie należy popadać w absurd, Lech Kaczyński nie jest więźniem w złotej klatce - powiedział minister. Podkreślił, że obowiązkiem prezydenta jest wyjście do ludzi, kontakt z wyborcami.

Ogłosi wiosną

Na decyzję prezydenta o ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich będziemy musieli jeszcze poczekać. Władysław Stasiak powiedział krótko: Lech Kaczyński ogłosi to wiosną. Specjaliści od wizerunku radzą prezydentowi, by nie spieszył się z decyzją o starcie w wyborach, tylko poczekał na ruchy ze strony Platformy Obywatelskiej. W Katowicach Lech Kaczyński będzie rozmawiał o problemach górnictwa i bezpieczeństwie pracy. Spotka się z tymi, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej w czasie wrześniowej katastrofy w kopalni "Wujek".

DOSTĘP PREMIUM