Poseł PO: Komorowski prowadzi w wewnętrznym rankingu

Poseł PO Grzegorz Dolniak uważa, że Bronisław Komorowski byłby najlepszym kandydatem na stanowisko prezydenta Polski. Gość "Salonu Politycznego Trójki" dodał, że marszałek Sejmu prowadzi w wewnętrznym rankingu wśród członków Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Dolniak wyraził przekonanie, że Komorowski ma ogromną szansę na zdobycie najwyższego urzędu w państwie, gdyż politykiem głęboko zakorzenionym w wartościach historycznych i narodowych. Dolniak dodał, że jeśli Bronisław Komorowski zdecyduje się startować w wyborach prezydenckich i wygra, to będzie wykonywał swoje obowiązki godnie. Polityk Platformy Obywatelskiej zastrzegł jednak w Radiowej Trójce, że ostateczna decyzja, kto ma reprezentować PO w walce o fotel prezydenta jeszcze nie zapadła.

Premier Donald Tusk oświadczył tydzień temu, że nie będzie startował w wyborach prezydenckich. Dodał, że nadal pełnił funkcję szefa rządu i przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Premier oświadczył, że jego nowy plan polityczny zakłada utrzymanie stabilności rządu i wzmocnienie instrumentów władzy wykonawczej Zaznaczył, że dostrzega wagę urzędu prezydenckiego, ale wyraził pogląd, że z tą funkcją wiąże się raczej prestiż niż realna władza. Zapowiedział jednak, że Platforma Obywatelska wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich, i wyraził przekonanie, że będzie to kandydat zwycięski.

Od tego czasu na arenie politycznej pojawiają się dwa nazwiska polityków PO jako potencjalnych kandydatów - marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

DOSTĘP PREMIUM