Jakubiak: PO nie wystawi Sikorskiego. Raz zdradził i będzie zdradzał zawsze

- Platforma nie wystawi Radosława Sikorskiego, pamiętamy, że w podskórnych badaniach, wewnątrzklubowych zyskał tylko poparcie dwóch posłów i senatorów - ocenia ewentualną kandydaturę szefa MSZ Elżbieta Jakubiak z PiS.

Była szefowa kancelarii prezydenta powiedziała w Radiu ZET, że ma nadzieję, że Sikorski jako były kolega partyjny zachowa dla PiS "resztki sympatii i będziemy stałymi gośćmi wtedy w Pałacu, to tak żartem."

Jakubiak o Sikorskim: Raz zdradził, zawsze będzie zdradzał

Jakubiak przypomniała, że Platforma nie wystawi kandydatury Radosława Sikorskiego na prezydenta, bo w wewnątrzklubowych badaniach poparło go zaledwie dwóch posłów i senatorów. - Nieufność do Sikorskiego wewnątrz partii jest tak ogromna, oni pamiętają mu, że był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, nie ma szansy. Raz zdradzi, zawsze zdradzi - dodała posłanka PiS.

Pytana o drugiego z dwóch ewentualnych kandydatów - Bronisława Komorowskiego Jakubiak powiedziała, że marszałek Sejmu nie ma tego, co się nazywa charyzmą. Taką charyzmę, zdaniem posłanki, ma natomiast Lech Kaczyński. - Musiał mieć żeby wygrać, być lubianym ministrem sprawiedliwości, szeryfem, to są przejawy charyzmy - wyjaśniła.

Jakubiak podkreśliła, że takich przejawów charyzmy u Komorowskiego nie widzi.

- Ja nie znam jego poglądów w żadnej sprawie. Wydaje mi się że on nie ma poglądów - zakończyła posłanka PiS.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM