Applebaum przestanie pisać, jeśli Sikorski zostanie prezydentem

Radosław Sikorski ujawnił wczoraj wieczorem w Polsat News, że jego żona przestanie pisać do "Washington Post", jeśli zostanie on wybrany prezydentem.

Żona Sikorskiego Anne Applebaum to znana publicystka, laureatka Nagrody Pulitzera, komentatorka "Washington Post". Pisze o sprawach zagranicznych, niekiedy krytykując politykę UE.

Dla Pałacu Prezydenckiego byłoby kłopotliwe, gdyby jego żona pisała o sprawach, którymi Sikorski zajmowałby się jako prezydent, zwłaszcza - gdyby w komentarzach wyrażała zdanie inne niż stanowisko Polski. To - jako ewentualnemu kandydatowi na prezydenta - zarzucił Sikorskiemu m.in. Janusz Palikot.

Wczoraj Sikorski powiedział, że żona upoważniła go do zadeklarowania, iż zrezygnuje z publikowania, jeśli jej mąż zostałby prezydentem.

Sikorski to obok Bronisława Komorowskiego jedyny polityk PO, którego kandydaturę na prezydenta partia oficjalnie rozważa. Potwierdził to Donald Tusk tuż po ogłoszeniu, że nie będzie kandydował. O ile Komorowski zdaje się mieć większe poparcie w samej PO i wśród komentatorów, Sikorski prowadzi w sondażach. Według badań, gdyby doszło do drugiej tury, obaj pokonaliby Lecha Kaczyńskiego.

TOK FM PREMIUM