Komorowski czy Sikorski? Tusk: Kandydata wyłonią prawybory

- Po spotkaniu z Zarządem PO, zarekomendowałem żeby wybór kandydata na prezydenta odbył się poprzez prawybory - poinformował Donald Tusk. Premier zapowiedział, że kandydata PO na prezydenta poznamy do końca marca.

Wybór kandydata PO na prezydenta odbędzie się poprzez prawybory

Premier obiecał, że jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi poznamy kandydata Platformy Obywatelskiej w wyścigu o fotel prezydencki.

Podczas konferencji wyjaśniał, że do końca marca ma zostać przeprowadzona procedura internetowych prawyborów wewnątrz PO.

Internet i korespondencja w prawyborach

- To powrót do źródeł, do prawyborów. Do końca marca przeprowadzimy procedurę za pośrednictwem internetu i korespondencji w systemie dobrze przygotowanym i bezpiecznym, w którym każdy członek PO będzie mógł wskazać, kto powinien być jego zdaniem kandydatem PO w wyborach prezydenckich - wyjaśnił Tusk.

Premier wyjaśnił, że gotowy jest już przejrzysty, bezpieczny system informatyczny, który umożliwi przeprowadzenie procedury wyborów. Każdy z członków partii otrzyma swój login i będzie mógł zagłosować tylko raz.

Kandydatów jest dwóch

Tusk dodał, że do wyboru będzie dwóch kandydatów - Sikorski i Komorowski. - To jest realny wybór dzisiaj - dodał.

Premier wyraził nadzieję, że w prawyborach weźmie udział jak największa liczba działaczy spośród 46 tysięcy członków Platformy.

Za przeprowadzenie prawyborów jest odpowiedzialna Hanna Gronkiewicz-Waltz.

DOSTĘP PREMIUM