Komorowski: Andżelika Borys zaproszona do Sejmu

Marszałek Sejmu poinformował, że Andżelika Borys została zaproszona do Sejmu. - Chcemy, żeby te spotkanie było okazją do poznania głosu polskiego lidera - mówił. Sejm przyjął też dziś przez aklamację uchwałę potępiającą działania białoruskich władz wobec polskiej mniejszości w tym kraju

- Zaproszona jest Andżelika Borys. Mamy nadzieję, że pojawi się w Sejmie zarówno na spotkaniu poszerzonego prezydium Sejmu jak i na wspólnym posiedzeniu sejmowych Komisji Spraw Zagranicznych i Komisja Łączności z Polakami za Granicą - powiedział na konferencji prasowej Bronisław Komorowski. Dodał, że ma nadzieję, że Borys odwiedzi Sejm w przyszłym tygodniu.

Komorowski chce, żeby Borys opowiedziała posłom, jak państwo polskie może pomóc mniejszości polskiej na Białorusi. - Chcemy, żeby te spotkanie było okazją do poznania głosu polskiego lidera, tak żeby było wiadomo, co z punktu widzenia tamtejsze ludności, znajdujących się w trudnej sytuacji, powinno robić państwo polskie - powiedział.

Zapowiedział również, że Sejm przyjmie dziś uchwałę ws. sytuacji Polaków na Białorusi. Znajduje się w niej m.in. sugestia, że należy przemyśleć możliwość powrotu do polityki sankcji.

- Sejm chce jednocześnie trochę przypomnieć władzom białoruskim, że jeśli przegną, to muszą się liczyć z bardzo mocna, zdecydowaną reakcją - powiedział.

DOSTĘP PREMIUM